ZVEZA DRUŠTEV IN KLUBOV MORiS

POGOJI ZA ORGANIZACIJE IN FIZIČNE OSEBE S STATUSOM VOJNEGA VETERANA, KI ŽELIJO POSTATI ČLANI ZVEZE

V skladu z 8. členom Statutu in predpisi s področja društev, lahko postanejo novi člani na podlagi odločitve predsedstva na prvi stopnji ter njihove dokončne potrditve na Skupščini Zveze MORiS:

• pravne osebe zasebnega prava, ustanovljene na podlagi zakona o društvih,
  • fizične osebe, ki izkažejo, da imajo podeljen status vojnega veterana,
  • društva in fizične osebe s podeljenim statusom vojnega veterana, ki sprejmejo Statut

Zveze MORiS morajo predložiti predsedstvu naslednjo dokumentacijo:

a) izjavo o vstopu v Zvezo MORiS tako za pravne osebe kot tudi za fizične osebe s podeljenim statusom vojnega veterana,

b) pravne osebe zasebnega prava - pisni sklep najvišjega organa društva o povezovanju,

c) pravne osebe zasebnega prava - veljavno odločbo o vpisu v register društev,

d) fizične osebe s podeljenim statusom vojnega veterana – dokument iz katerega je razvidno o podeljenem statusu vojnega veterana.

Po vključitvi v Zvezo pravne osebe ostanejo popolnoma samostojne in neodvisne ter izvajajo svoje programe v skladu s svojimi Statuti in načrti dela, fizične osebe s podeljenem statusom vojnega veterana so vključeni v Odbor za vojne veterane. Pri tem morajo tako pravne kot fizične osebe s statusom vojnega veterana spoštovati Statut kot tudi ostale Pravne akte in letne načrte dela Zveze MORiS.

POGOJI ZA ORGANIZACIJE, KI ŽELIJO POSTATI ČLANI ZVEZE

Člani Zveze MORiS lahko postanejo pravne osebe zasebnega prava, ustanovljene na podlagi Zakona o društvih. Zainteresirano društvo ali klub predsedstvu Zveze odda pisno prošnjo za vstop v Zvezo, pisni sklep najvišjega organa društva ali kluba v povezovanje ter kopijo veljavne odločbe o vpisu v register društev. O sprejetju novega člana v Zvezo MORiS odloča predsedstvo na prvem rednem zasedanju.

Po vključitvi v Zvezo člani ostanejo popolnoma samostojni in neodvisni ter izvajajo svoje programe v skladu s svojimi statuti in načrti dela. Pri tem se navezujejo in spoštujejo Statut Zveze MORiS.

SSVK

STRELSKA SEKCIJA VEČJEGA KALIBRA

V SSVK izvajamo strelske lige Zveze MORiS v treh disciplinah PPR1000, PP25 in 3GUN.

Ob tem še izvajamo trenaže na dolgi razdaljah in treninge za strelce, ki se ne udeležujejo naših tekmovanj.