ZAHVALA ZA POMOČ PRI IZVEDBI 3. MLADINSKEGA TABORA DOMOLJUBJA

Spoštovani,

med 29.6. in 9.7.2016 je v Kočevski Reki že tretjič potekal Mladinski tabor domoljubja 2016, udeležilo pa se ga je 18 otrok iz cele Slovenije. Otroci so se v teh dneh soočili s preživetjem v naravi, tečajem prve pomoči in pridobivali nova znanja na temo domoljubja, vrednot, slovenske zgodovine, rastlinstva in živalstva na Kočevskem ter naravnih in kulturnih znamenitosti Kočevske regije. Obiskali so nas tudi gasilci in predstavili gašenje z gasilnim aparatom in vodnim curkom. Med prostim časom, so čofotali v bližnjem jezeru ter igrali nogomet ali košarko. Pripravili smo tudi dvourni spust po reki Kolpi z rafti in polet za ultra lahkim letalom za vse otroke.

Vse stroške tabora je pokrila Zveza društev in klubov Moris. Ker pa ste za njihove nasmeške, poleg nas zasluženi tudi Vi, bi se Vam rada iskreno zahvalila za vso izkazano pomoč. Hvala Vam za vsako predstavljeno vsebino, da ste prispevali svoj čas in trud za velike nasmeške naših otrok.

Zahvala gre:

– Slovenski vojski, ki nam je zagotovila našo streho nad glavo in postelje (posebej Upravi za obrambo Ljubljana, Kinološki enoti in Vetereniraski službi ter vojakom iz vojašnice Cerklje ob Krki),

– Slovenski policiji, posebej Policijski postaji Kočevje, kjer so nas prijazno sprejeli in nam razkazali del Policijske postaje ter prikazali delo policista,

– Vojaškemu psihologu Gregorju Jazbecu,

– Strelskemu klubu Moris, kjer so otroci lahko preverili svoje strelske sposobnosti,

– Zavodu za gozdove Slovenije, Območna enota Kočevje,

– izr. prof. dr. Vladimirju Prebiliču

– Občini Kočevje ter

– Krajevni skupnosti Kočevska Reka,

– Zgodovinskimu društvu IR17,

– našemu izjemnemu vodiču g. Mihaelu Petroviču ml., ki nam je predstavil celotno Osilniško dolino in zgodovinske znamenitosti na Kočevskem,

– Urški Zorman za Tečaj iz Prve pomoči in Janezu Knezu za predstavitev Civilne zaščite,

– Laris Survival School Slovenia (šola preživetja),

– Pokrajinskemu Muzeju Kočevje za ogled razstave o »vurmoharjih«,

– Strelskemu društvu 1991, katerega člani so tudi poklicni gasilci,

– Robertu Latińu in Letalskemu klubu Kočevje,

– osebju Zdravstvenega doma Kočevje,

– Pevskemu zboru Prijatelji za odličen koncert,

– Prevozniku Vili Vilko Ilc s.p.,

– Gostišču Tri Zvezde

– in vsem mentorjem (Darji Bitenc, Ajdi Hodnik Gavranović in Rudiju Zupancu).
Brez Vas Mladinski tabor domoljubja 2016 ne bi bil tako zabaven in poučen. Še enkrat iskrena HVALA. Na mnogo nadaljnjih sodelovanj še naprej!

Lep pozdrav,

Jasna Salmič, vodja Mladinskega tabora domoljubja 2016

Nekaj foto utrinkov z letošnjega mladinskega tabora domoljubja.

MTD3-1

MTD3-2