UDELEŽBA PREDSEDNIKA ZVEZE MORIS IN PREDSEDNIKA ODBORA ZA ŠPORT PRI ZVEZI MORIS NA »SNIPER CUP 2015« V REPUBLIKI HRVAŠKI

V soboto in nedeljo, 8. in 9. avgust 2015, je na strelišču Kovačevo na Grobniškem polju v Republiki Hrvaški, kljub močnem vetru potekalo dvodnevno tekmovanje »Sniper Cup 2015«. Tekmovanje je so že sedmič zapored organizirali Hrvaški častniški zbor Primorsko – Goranske Županije in je posvečeno Dnevu zmage in domovinske hvaležnosti Republike Hrvaške ter Dnevu hrvaških vojnih veteranov. Na povabilo HČZ PGŽ sta se otvoritve v nedeljo 9. avgusta 2015, udeležila podpredsednik Zveze MORiS in predsednik Odbora za šport pri Zvezi MORiS Peter Vaš in Rajko Lesjak, ki sta bila s strani gostitelja brigadirja Stanislava Linića zelo dobro sprejeta. Tekmovanje je uradno otvoril predsednik Skupščine PGŽ Erik Fabijanić.

Zmagovalec na 750 metrov je bil hrvaški strelec Danko Sinkovič iz Krušljeveg Sela iz Hrvaškega zagorja. Danko Sinkovič je bil tudi najboljši strelec v disciplini zgodovinska puška na 300 metrov. V disciplini z odprtim merkom na daljavi 300 metrov je bil najboljši domačin iz Rijeke Marin Matijević, Marko Weiner tako domačin iz Rijeke je bil najboljši na 50 metrov. Zmage na 300 in 600 metrov smo odnesli Slovenci in to Peter Lakner in Sergij Graziola.

Ekipni rezultati bodo objavljeni kasneje. Tekmovanja SNIPER CUP 2015, se je udeležilo kar nekaj ostrostrelcev iz cele Europe.

Foto utrinki »SNIPER CUP2015«

Foto: Stanislav Linić