Obeležje spomina na prvi javni postroj takratne 30. razvojne skupine TO v Kočevski Reki

Zveza društev in klubov MORiS vsako leto obeležuje spomin na 17.12.1990, ko je bil izveden prvi javni postroj takratne 30. razvojne skupine TO (poimenovani 1. specialna brigada MORiS) v Kočevski Reki kot podpora prihajajočemu referendumu ter prikaz slovenski in svetovni javnosti, da ima Republika Slovenija za zaščito demokratičnih procesov na razpolago realno in sodobno oboroženo silo.

Ob letošnji 26. obletnici prevega javnega postroja je delegacija v sestavi župan občine Kočevje, poveljnik 1.brigade Slovenske vojske in predsednik Zveze MORiS položila venec na spominsko obeležje na kraju prvega postroja v Parku MSNZ v Kočevski Reki. Skupaj s 1. brigado Slovenske vojske, ki je naslednica Prve specialne brigade MORiS, smo praznovali obletnico postroja in Dan prve brigade v vojašnici Edvarda Peperka v Ljubljani. Za kulturni program je poskrbela naša članica, Pevska skupina Prijatelji.”

Na sliki spomenik : brigadir Roman Urbanč, Dr. Vladimir Prebilič in mag. Drago Bitenc

Na sliki v vojašnici Edvarda Peperka : Pevska skupina Prijatelji, Zveza MORiS

Obeležje